Zaburzenia erekcji – fakty oraz informacje na temat leczenia

Z problemami intymnymi zmaga się większość ludzi, zarówno są to kobiety jak i mężczyźni. W przypadku mężczyzn główne problemy to zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk, czy brak ochoty na seks. Najczęściej występującym problemem są wyżej wspomniane zaburzenia erekcji, które występują u ponad 150 milionów mężczyzn na całym świecie. O zaburzeniach erekcji możemy mówić w sytuacji, gdy mężczyzna stale lub bardzo często nie może uzyskać i utrzymać erekcji, która umożliwiałaby aktywność seksualną. Nie można mówić o problemach z erekcją w przypadku, gdy problemy ze wzwodem pojawiają się tylko raz na jakiś czas.

Może to być związane po prostu ze stresem lub przemęczeniem. Zazwyczaj problemy z erekcją pojawiają się u mężczyzn dojrzałych znajdujących się w przedziale wiekowym od 40 do 70 lat. Zdarza się, że zaburzenia erekcji mogą pojawić się u młodszych mężczyzn. Nie jest to jednak częsty przypadek.

Przyczyn zaburzeń erekcji może być wiele. Może to być skutek innych chorób takich jak: miażdżyca, cukrzyca, problemy z ciśnieniem a zwłaszcza z nadciśnieniem lub sercem. Przyczyną kłopotów ze wzwodem może być także branie leków zwłaszcza tych na nadciśnienie, antydepresyjnych oraz stosowanych przy chemioterapii.

Zaburzenie erekcji może być również spowodowane uszkodzeniem naczyń krwionośnych znajdujących się w penisie, rdzenia kręgowego lub miednicy. Używki jak palenie papierosów, czy picie nadmiernych ilości alkoholu może również spowodować problemy z erekcją.

Często też zwłaszcza w przypadku starszych mężczyzn zaburzenia erekcji są oznaka procesu starzenia, co powoduje obniżenie wytwarzanego testosteronu, który ma bezpośredni wpływ na problemy ze wzwodem. W przypadku sporej części mężczyzn, którzy cierpią na zaburzenia erekcji ten problem jest do wyleczenia.

Wiadomo, że najlepszą opcją jest pójście do lekarza, ale dla większości mężczyzn jest to problem bardzo wstydliwy i trudno się im do niego przyznać. Dla takich osób rynek oferuje spory wybór suplementów na zaburzenia erekcji. Jednym z najbardziej polecanych jest Vigrax.

vigrax
Real foto produktu. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Jest to typowy środek na potencję w formie tabletek. Jak zapewnia producent Vigrax jest na bazie składników naturalnych, wiec można go bezpiecznie stosować. Suplement ten wzmacnia i wydłuża erekcję. Zaleca się przyjmowanie jednej tabletki dziennie, najlepiej na pół godziny przed stosunkiem.

Oprócz przyjmowania produktów na zaburzenia erekcji mężczyźni powinni także prowadzić zdrowy tryb życia. Powinni zrezygnować z używek zwłaszcza z alkoholu i papierosów. Poza tym warto zmienić dietę na zdrowszą i lekkostrawną. Warto także być aktywnym fizycznie. Nie trzeba od razu chodzić na siłownię, ale warto wybierać się na spacery, rowerowe wycieczki czy basen. Na zaburzenia erekcji ma wpływ także kondycja psychiczną, dlatego warto unikać sytuacji stresujących.

6 komentarzy do “Zaburzenia erekcji – fakty oraz informacje na temat leczenia”

 1. a ten vigrax to działa na dłuzszą metę?

  Odpowiedz
 2. do marek: ja biore jak na razie Vigrax no i nie mam juz problemów. Zazywam go codziennie a nie tylko przed seksem.

  Odpowiedz
 3. u mnie problem z erekcją pojawił sie mimo ze mam dopiero 25 lat. Moze dlatego ze mialem duzo stresu w pracy. Musiałem zdecydowac sie na jakies tabletki. Wybralem Vigrax no i jest lepiej

  Odpowiedz
 4. A czy problemy z erekcją mogą same ustąpic? czy nie ma szans?

  Odpowiedz
  • zalezy jaki jest powod twoich problemow z erekcją ale raczej powinno przejść. Ja miałam problemy z potencją bo miałem cięzki okres w pracy. wspomomagałem się Vigraxem. Teraz jest juz ok.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz